Archiwum artykułów

Rozwój polskich miast

Miasta inwestują przede wszystkim w infrastrukturęW ostatnim czasie można zauważyć, że polskie miasta i gminy zmieniają swoje oblicze. Stają się bardziej nowoczesne, ekologiczne i przyjazne mieszkańcom. Oczywiście możliwe jest to przede wszystkim dzięki temu, że władze tych miejscowości pozyskują dużo środków finansowych, między innymi z funduszy unijnych. To właśnie dzięki tym pieniądzom realizowane są różnego rodzaju inwestycje planowane, które polegają na przykład na budowie nowych obiektów sportowych czy kulturalnych oraz renowacji dróg, szkół i innych placówek państwowych. Oczywiście takie planowane inwestycje muszą być odpowiednio wcześnie przygotowane. Najczęściej są uwzględnione w uchwalanym przez każdy samorząd terytorialny długofalowym budżecie. Inwestycje te są wynikiem pracy zatrudnionych przez daną gminę urzędników zajmujących się planowaniem strategicznym i długofalowym rozwoju miasta, urzędnikami z wydziału budownictwa i inwestycji oraz tymi, którzy pracują w dziale księgowości.

Oczywiście pamiętać trzeba, że miasto w celu zrealizowania danej inwestycji potrzebuje pomocy fachowców. W celu ich wyłonienia organizuje się przetargi. Są to swego rodzaju konkursy, dzięki którym możliwe jest zebranie wielu ofert różnych firm zajmujących się realizacją podobnych inwestycji i wyboru takiej oferty, która będzie dla danego miasta czy gminy najbardziej korzystna. Wyniki przetargów są oczywiście upubliczniane w odpowiednim terminie. Oczywiście od wyników tych przysługuje uczestnikom przetargu możliwość odwołania. Dopiero w momencie, gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, można przystąpić do realizacji inwestycji.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>