Archiwum artykułów

Usługi dotyczące przetargów

Procedura przetargowa jest na tyle skomplikowana, że czasem warto zatrudnić wyspecjalizowaną firmęNiektóre firmy angażują specjalistów oraz oddzielnych pracowników, którzy mają zajmować się tylko przetargami. Co taka osoba powinna robić? Do jej zadań powinna należeć analiza rynku zamówień publicznych. Jednak sama analiza to nie wszystko. Specjaliści często rozpisują oferty oraz sprawdzają, czy dany przetarg faktycznie jest dobry. Po złożeniu raportu oraz oszacowaniu, czy firma jest w stanie podjąć wyzwanie – specjalista od przetargu składa propozycję przed włodarzami firmy oraz całym zarządem. Jeżeli decyzja jest pozytywna, a argumenty za przyjęciem przetargu, a raczej za wystartowaniem w konkursie są racjonalne – wtedy firma podejmuje stosowne działania. Nikt nie popełnia podstawowych błędów dotyczących pochopnych decyzji. Każdy przetarg musi być sprawdzony i przede wszystkim przeanalizowany pod kątem ewentualnych problemów lub sfery zarobkowej dla firmy. Właśnie przy tych poszukiwaniach i dalszych analizach pomaga monitoring przetargów.

Z zamówieniami publicznymi jest różnie. Jedne są bardzo ciekawe i wręcz zachęcają, a inne są po prostu źle rozpisane lub nie opiewają na sumy, które mogłyby zadowolić potencjalnego wykonawcę. Nawet przyznane dotacje niczego nie zmienią. Gdy kwota jest zbyt niska – firma poniesie więcej strat, niż korzyści. Termin realizacji oraz kwota to newralgiczne punkty każdego przetargu. Wprawdzie firmy mogą same organizować przetargi lub rozpisywać swoje oferty, które mogą się nieco różnić od wymagań, ale wtedy spadają szanse na akceptację. Jeżeli przetarg dotyczy kwoty miliona złotych, a firma za wykonanie oferuję minimum półtora miliona – wtedy rzecz zrozumiała jest, że osoby decydujące o przyznaniu przetargu raczej odrzucą jednostkę żądającą zbyt dużej sumy.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>